EN GÜÇLÜ BAĞLANTI NOKTANIZ

StepLess® Düşük Profilli Hortum Kelepçeleri 168

PDF İndir

ÖZELLİKLER

~ 360° StepLess® : Düzgün 360° sıkıştırma ve düzgün yüzey basıncı.
~ Yeniden Kullanılabilirlik : Tekrar açılabilir ve yeniden kurulabilir.
~ Ön Tutma Kabı : Görsel kelepçe kapatma doğrulaması
~ Özel Oluşturulmuş Kenarlar : Kelepçelenen parçalarda daha az hasar görme riski
~ Uygun ve Güvenli Montaj : Genişletilmiş çap aralığı, zamandan tasarruf sağlayan süreç ve güvenli montaj 

Malzeme
168 Paslanmaz çelik, Malzeme no. 1.4301 ya da UNS S30400.  Talep edilmesi durumunda alternatif malzemeler temin edilebilir.

StepLess® (Kademesiz) Düşük Profilli Kelepçeler farklı nominal genişlik ve kalınlıklarda üretilmektedir. Standart seri için kullanılan malzeme ebatları, gerekli olan radyal kuvvet, uygulama niteliği ile belli koşullar ve çevresel maruziyette sızdırmazlık ve/veya tutuş sağlama ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Kelepçe çapının seçimi sırasında,etkili bir kelepçeleme performansı sağlamak amacıyla kelepçenin üzerine monte edileceği eşleşen bileşenlerin boyutları doğru şekilde belirlenmelidir. Uygun kelepçe çapının hesaplanmasında, yumuşak malzemenin durometre sertliği ve istenen sıkıştırma önemli faktörlerdir.

Germe Kancası ve İç Geçit
Oetiker montaj aleti kullanıldığında, kelepçenin çapı, kilit konumuna gelene dek azaltılır. Kelepçe çapındaki küçültme, kapanış mesafesi ile orantılıdır.

Montaj Önerileri
Bir el aleti ya da yüksek hacimli üretimler için tasarlanan pnömatik bir alet kullanarak, germe kancası ve iç geçit içerisinde bulunan çene uçlarının yerini tespit edin. Pnömatik aletinin devreye alınması ya da el aletinin kapatılması, iki
aksamı bir araya getirirken aynı anda kelepçenin iç çapını azaltır. Azalan bu çapı korumak için, delikler yük tutucu kancalar üzerine bastırılır ve alet tarafından uygulanan yük serbest bırakılır, böylece kancalar ilgili deliklere kilitlenir.
StepLess® Düşük Profilli Kelepçe, montaj sonrasında sabit, doğru bir iç çap sunmakla birlikte, StepLess® Kulaklı Kelepçeler 167'nin aksine, bileşen toleransındaki değişiklikleri dengelemez ya da termal genleşme etkilerine göre uyarlanamaz. Kelepçenin altındaki sızdırmazlık basıncı, uygun kelepçe çapının belirlenmesi sırasında ayarlanan sıkıştırma faktörüne ve yumuşak malzemenin termal "ayar" direncine bağlıdır. 

Tekrar Kullanılabilirlik
StepLess® Düşük Profilli Kelepçeler tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bunlar defalarca sökülebilir ve yeniden monte edilebilir – örneğin otomotiv endüstrisinde, bakım ve servis dönemlerinde. Bunlar hem eksenel hem de radyal olarak monte edilebilir.


AVANTAJLAR

StepLess®StepLess
+ Homojen sıkıştırma
+ Güçlü çok yönlü sızdırmazlık
+ Isıl gerilime dayanıklı, darbe ve titreşime karşı dirençli

UYGULAMA ALANLARI 

~ Isıtma ve Soğutma Sistemleri
~ Egzoz Sistemleri
~ Direksiyon Sistemleri
~ Sabit Hız Eklemleri
~ Medikal Uygulamalar

ONURFIX BÜLTEN ABONELİĞİ


Şirketimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Copyright © 2015 Onurfix.com.tr