Onurfix, Demiryolu Sektörüne de Hizmet Veriyor

Onurfix, Demiryolu Sektörüne de Hizmet Veriyor

Onurfix Genel Müdürü Onur Ertan, demiryolu sektörüne lokomotif ve vagonların imalatında kullanılan ağır hizmet perçinleri, lokomotif motor kapaklarının montajı için teleskopik raylar, elektrik panolarında kullanılan kilitler, menteşeler, vagon iç dizaynında perçinler, kilitler ile hizmet verdiklerini belirterek; firmaları hakkında şu bilgileri verdi.

 -Onurfix hakkında bilgi verir misiniz?

Onur Ertan: Onurfix, 1984 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Halen DES Sanayi’deki Genel Müdürlük, İzmir Bölge Müdürlüğü, Karaköy Şubesi ile 3 noktadan satış yapmaktadır. Ankara ve Bursa illerinde home office çalışan iki bölge sorumlumuz bulunmaktadır. Toplam çalışan sayımız 45 kişidir.

-Üretimini ve satışını yaptığınız ürünler nelerdir? Daha çok hangi sektörlere hizmet vermektesiniz?

Onur Ertan: Onurfix, Türkiye’ye somunlu perçini getiren ilk firmadır. Somunlu perçinler, pop perçinler, perçin makineleri, kaynak saplamalar, kaynak saplama makineleri, metal ve plastik klipsler, kilit ve menteşeler, kenet makineleri ve teleskopik raylar  ürün gruplarımızdır.  Müşterilerimizin büyük kısmı beyaz eşya, otomotiv, elektrik, elektronik, makine imalatı, endüstriyel mutfak, reklamcılık, ofis mobilyaları sektörlerinde yer almaktadır.  

Demiryolları sektörüne sunduğumuz ürünler;  lokomotif ve vagonların imalatında kullanılan ağır hizmet perçinleri, lokomotif motor kapaklarının montajı için teleskopik raylar, elektrik panolarında kullanılan kilitler, menteşeler, vagon iç dizaynında perçinler, kilitlerdir.

-2015 yılı firmanız için nasıl geçti? Hedeflerinize ulaştınız mı? 2016 yılı  ilk yarıyı değerlendirir misiniz? 2. yarıdan beklentileriniz nelerdir.

Onur Ertan: 2015 yılı, müşterilerimizle daha yoğun iletişim kurduğumuz bir yıl oldu. Özellikle müşterilerimizin Ar-Ge departmanları ile yeni ürün projelerinde sıkı işbirliklerimiz oldu. Satınalma yöneticileri ile de aynı şekilde taleplerini hızlı karşılamak için esnek, proaktif  bir iletişim içerisindeydik.  Bu etkin iletişim politikamız, satışlarımıza da olumlu olarak yansıdı ve hedeflerimize ulaştık. 2016 yılının ilk yarısında ülkemiz ve dünya için önemli değişimlerin olduğu bir dönem oldu. Bu dönemdeki trendleri dikkatle incelediğimiz ve her zaman olduğu gibi müşterilerimizle etkin bir iletişim içinde olduğumuzdan, 2016 ilk yarısı bizim için iyi geçti. 2. yarıda da artan satış grafiğimizi sürdüreceğimize inanıyoruz.

-Üretimini yaptığınız ürünlerde ihracat yapıyor musunuz?

Onur Ertan: 2015 ve 2016 yılı bizim için değişimi yönettiğimiz bir dönem oldu. Yeni makine yatırımlarımızı gerçekleştirdik. İhracat pazarlarımız ile ilgili yeni bağlantılar kurduk. Önümüzdeki dönemde artacak olan iş hacmimiz için  tedarik zincirimiz üzerinde çalışmalar yaptık. Ürettiğimiz somunlu perçin ve pop perçinlerde hem komşularımıza, hem de Avrupa pazarlarına satışlarımız sürmektedir.

 

-Çerkezköy’de bulunmanızın size sağladığı avantajlar nelerdir? Çerkezköy’ü seçme nedeniniz nedir?

Onur Ertan: Çerkezköy, sanayi bölgesi olarak tamamlanmış altyapısı, ulaşım kolaylığı ile bizim için cazip bir yatırım bölgesiydi. Çerkezköy’e yatırım yaparken, hedef pazarımız olan Avrupa ülkelerine yakınlığı ve coğrafi olarak  Avrupa kıtasında olmamızın yaratacağı pozitif etki, Çerkezköy’ü  seçme kritelerimiz arasındaydı. Ayrıca,  İstanbul’a kıyasla daha uygun yatırım maliyeti diğer önemli faktördü.  

-Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?

Onur Ertan: Yurt içinde hizmet verdiğimiz sektörlerde Onurfix  markasının bilinirliği çok yüksek. Onurfix olarak, 32 yılı aşan deneyimimizden demiryolu, havayolu gibi önemli sektörlerdeki firmaların daha fazla yararlanmasını hedefliyoruz. Yurtdışında Avrupa ve komşu ülkelerle olan iş hacmimizi arttırmayı hedeflemekteyiz.

-Fastener Fair Turkey fuarına katılmayı tekrardan düşünüyor musunuz?

Onur Ertan: Fastener Fair Turkey, ülkemizdeki bağlantı elemanları sektörünün geldiği noktayı göstermesi açısından önemli bir fuar. Önümüzdeki dönemde de katılımımızı sürdüreceğiz.

image-1 image-2 image-3

ONURFİX BÜLTEN ABONELİĞİ

Şirketimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.