EN GÜÇLÜ BAĞLANTI NOKTANIZ

Birleşik Krallık'ın en büyük itfaiye teşkilatlarından biri ve tasarımda uzman olan Pickup Systems'ın ortak çabası, küçük itfaiye araçlarındaki kilitleme sistemlerinin karmaşıklığını azaltmak ve aynı zamanda araçlarının güvenliğini arttırmaktı. Bu çalışmada,  özel araçların üretimi ve özel araçlara güvenli kilitleme ve kilitleme için bir trend belirleyici haline gelebilecek elektromekanik tabanlı bir kilitleme çözümü oluşturan, mühendisliğe yönelik erişim donanım çözümlerinde küresel lider olan Southco'nun üretimi ürünleri kullandılar.

İtfaiye ekiplerinin acil durum ve kurtarma araçlarının genel olarak inşa edilmesi ve dönüştürülmesi görevini üstlenen, Pickup Systems'a verilmiş olan görev, motorun panjurları için boyut olarak kompakt olacak şekilde araçların merkezi kilitleme sistemine entegre edilmiş bir kilitleme mekanizmasının dahil edilmesiydi.

ZORLUK

Pickup Systems, araçlarının güvenliğini arttırmayı hedeflerken, kilitleme sistemlerinin karmaşıklığını azaltmak istedi

ÇÖZÜM

 Southco, zorlu dış ortam ortamlarında güvenilir elektronik erişim sağlamak ve anahtar kullanım sorunlarını ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir Elektronik Döner Mandalı tavsiye etti.

DEĞER

 Çözüm olarak, Pickup Systems firması,   güvenli kilitleme, en iyi duruma getirilmiş anahtar yönetimi ve mandalın daha az zorlayıcı olması açısından tüm müşteri gereksinimlerini karşıladı.

Müşteri, dıştan görülebilen panjur kapılarında ağır yük mekanik kilitlerin kullanılmasıyla, mevcut sistemin, anahtarlara ek olarak farklı panjurlar için farklı anahtarlarla, uygulama için gereksiz yere karmaşık olduğunu hissetmiştir. Sonuç, güvenliği tehlikeye atan bir sistemdi, ayrıca kilitler dışarıdan  görülebildiği için aracı saldırıya karşı savunmasız bırakmaktaydı.

Ek olarak, kabinin içinden kontrollü kilitleme, sürücü için maksimum güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlamak açısından müşteri için önemli bir gereklilikti. İtfaiye teşkilatının, önceki sisteme göre daha hafif, daha kompakt ve söndürme ekipmanlarının maruz kaldığı zorlu ortamlar nedeniyle aşırı koşullarda çalışmaya dayanan bir çözüme ihtiyacı vardı.

Bir tedarikçisinin tavsiyesiyle, Pickup Systems, panjurlar için bu tür bir ısmarlama kilitleme sisteminin tasarımına yardımcı olması için Southco ile temasa geçti. Müşterinin, söndürme ekipmanı güvenliğini iyileştirmek ve aracın merkezi kilitleme sistemi ile entegrasyonu sağlamak için Southco’nun tavsiyesi, Southco'nun hırsızlığa ve vandalizme karşı erişim kontrolü ve korumanın temel kriter olduğu uygulamalar için başarıyla tasarladığı R4-EM Elektronik Döner Mandal Serisi oldu.

Özellikle, Southco, zorlu dış mekan ortamlarında güvenilir elektronik erişim sağlamak için tasarlanmış olan R4-EM 7 Serisi Elektronik Döner Mandalı tavsiye etti. Korozyona dayanıklı paslanmaz çelik dış gövde yapısı ve tamamen dahili aktüatör ile R4-EM, nem ve toza dayanıklı, güvenilir elektronik kilitleme sağlar.

Southco’nun R4-EM 7 serisinin entegre elektronik kontrolü, bir kontrol sistemi ile entegrasyona olanak tanıdığından, Pickup Systems, aracın merkezi kilitleme sistemi ile bütünleşen bir kilitleme mekanizması tasarlayabildi.

Böylece, karmaşık anahtar yönetimi, bütün kapıları ve panjurları tek bir dokunuşla güvenceye alan  kolay tek adımlı bir işlem haline gelmiştir.

Ek bir güvenlik özelliği olarak, çerçevenin arkasına düzgün bir şekilde oturan döner mandal, panjurun dışından görünmez. Bu nedenle, kilitleme çözümü, kurcalanmaya daha az hale gelmiş ve olası  bir saldırı noktası da yoktur.

Pickup Systems'ın Genel Müdürü John McGauley şunları söyledi: “Southco çözümü, güvenli kilitleme, optimize anahtar yönetimi ve mandalın daha az engelleyici olması açısından müşterilerimizin tüm gereksinimlerini yerine getirmemizi sağladı. Dahası, bir dizi acil durum ve kurtarmanın yanı sıra hırsızlık ve vandalizm tehdidinin mevcut olduğu ticari araçlarda da benzer fırsatları görüyoruz. ”

Southco'dan Callum Whitelaw şunları ekledi: “Güvenlik tehditlerinin değerli ekipman taşıyan araçlar için büyük bir endişe olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, yetkisiz erişim riskini azaltmanın önemi, ürün tekliflerimizin merkezinde yer almaktadır. Ve Southco’nun R4-EM Döner Mandalı tam olarak şunları yapar: elektronik erişim kontrolünün rahatlığını kanıtlanmış, sağlam, tamamen metal bir döner mandal tasarımının güvenliği ile kompakt ve entegre bir pakette sunar. ”

Southco’nun Rotary Latch çözümleri hakkında daha fazla bilgi için http://onurfix.com.tr/rotary-latch-systems adresini ziyaret edin.

Copyright © 2015 Onurfix.com.tr