Paslanmaz Kafes Somun | Onurfix

Değerli Müşterilerimiz,Yıl sonu depo sayımı dolayısı ile 24 - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında depomuz kapalı olacaktır.

Bu tarihlerde depodan mal çıkışı olmayacak ve 2 Ocak 2019 tarihine kadar fatura kesilmeyecektir.

Sipariş ve stok takibiniz için bilgilerinize sunarız.

Paslanmaz Kafes Somun

PDF İNDİR

Paslanmaz Kafes Somun

Paslanmaz kafes somun, somunu saran bir yaylı çelik kafeste bir somundan oluşur. Kafes sıkıştığında kafesin kare deliklere, örneğin ekipman raflarının montaj raylarında takılmasına izin veren iki kanat vardır. Kanatlar serbest bırakıldığında, somunu deliğin arkasında tutarlar. Kare delikli kafes somunu, kare deliğin delinebileceği her yerde kullanılabilir.

Kafes somunlarını kullanmak dişli deliklere göre çeşitli avantajlar sağlar. Ekipman üretildikten çok sonra, sahada bir dizi somun ve cıvata boyutunun seçimine izin verir. İkincisi, bir vida aşırı sıkılmışsa, vidalı, vidalanmış bir delikten farklı olarak, soyulmuş vidalı bir deliğin kullanılamaz hale gelmesiyle değiştirilebilir. Üçüncü olarak, kafes somunları çok ince veya yumuşak dişli malzemeler üzerine kolayca uygulanır.

Somun, hizalamada küçük ayarlamalar yapmak için kafeste genellikle biraz gevşektir. Bu, ekipmanın takılması ve çıkarılması sırasında dişlerin soyulma ihtimalini azaltır. Yaylı çelik klipsin boyutları, somunun kısaltılabileceği panel kalınlığını belirler. Kare delikli kafes somunlarında, klips boyutları, klipsin somunu sıkıca tutacağı delik boyutlarının aralığını belirler.

  • Kafes somun içindeki kare somunu tutan yaylanan bir çelik kafesten oluşur. Kafesin kanatları kare delikte sağlamca tutar.  Panelin bir tarafından hızlı ve kolay montaj yapmayı sağlar. El aletlerinin kullanımına olanak verir.
  • Kafes somun esnek, geniş kullanımı olan, kendi kendine tutunabilen bağlantı elemanlarının geleneksel faydalarını sağlar. Yüksek mukavemetlidir ve ikinci bir işleme gerek kalmadan uygulanır.
  • Genelde kullanılan tüm metrik ölçüleri bulunur. Diğer ölçüler özel siparişle yapılabilir.

Bazı kullanım alanları;

  • Rack kabinleri
  • Elektrik ekipmanları 
image-1 image-2 image-3

ONURFİX BÜLTEN ABONELİĞİ

Şirketimiz ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize kaydınızı yaptırabilirsiniz.